יום וינגייט – הוא כנס שנתי הכולל סיורים והרצאות.
הכנס יתקיים השנה ביום חמישי ה-07/12/17 – י"ט כסלו תשע"ח

סיורים ביום וינגייט מס' 9 – 7.12.17

סיור 1
נושא: קרב ההיתקלות בכאוכב אל-הווא.
מדריך: רפ"ק שלומי שטרית – מפקד בית מורשת משטרת ישראל.
רקע: ב-5.7.38 יצאו הפלגות לפטרולים מתואמים לאורך צינור הנפט. אחד הכוחות, בפיקודו של הקצין ברידן, יצא מבית יוסף וצעד לאורך הצינור מהירדן לכיוון מערב, תוך טיפוס על רכס כוכב הירדן. סמוך לכפר כאוכב אל הווא נתקל הכוח (שמנה כ-10 לוחמים) בריכוז גדול של אנשי כנופיות. ברידן ואנשיו, שנמצאו בנחיתות קשה, מספרית וטופוגרפית, נדרשו לקבל החלטות מורכבות תחת אש. בסיור נגלה כיצד פעלו, מה היו תוצאות האירוע ומה המסקנות שהפיקו ממנו וינגייט ומפקדיו.
סיור לכוכב הירדן, התחקות אחר מהלך הקרב, תצפית על ציר הנפט וסיור לעין הידיד.

סיור 2
נושא: גדעון יוצא למלחמה
טיול בעקבות צ'רלס אורד וינגייט "הידיד" בעמק יזרעאל
מדריכה: חדוה הדר – מורת דרך, בת העמק
רקע: צ'רלס אורד וינגייט שאב השראתו ואמונתו מהתנ"ך. עבורו גדעון, שמשון וברק היו דמויות מופת לחיקוי. הטיול בעקבות הידיד צ׳רלס אורד וינגייט בעמק חרוד. איש מרתק שהשפעתו על מהלך עצמאותנו היתה מרחיקת לכת. במסע זה נתחקה אחר דמותו של הידיד, מהלכיו ועלילותיו בארץ ישראל. בתכנית תצפית מתל יזרעאל, ירידה רגלית בשביל התנ"ך וסיפור קרב גדעון במדיינים, אשר שימש השראה לפלגות הלילה. נגיע למעיין עין יזרעאל. [1 ק"מ]
"ממני תראו וכן תעשו" – איך נולדה הסיסמה "אחרי!"במעיין חרוד – ביקור בגן העדן הירוק, מערת גדעון ובבריכות המחודשות. נספר על הגעתו של וינגייט לעין חרוד, חניתה, יחסיו עם הערבים והבריטים, פלוגות הלילה המיוחדות, הכשרת קורס הסמלים ועוד.

סיור 3
נושא: וינגייט והציונות- סיור בעין חרוד.
מדריך: מנור דביר, מורה דרך.
רקע: בתחילת יוני 1938, מקבל וינגייט סוף סוף את מבוקשו- להקים, לאמן ולהוביל צבא עברי, הוא מקים את פלגות הלילה המיוחדות ובוחר בעין חרוד כמפקדה הראשית ובסיס האם לפעולותיו.
נפתח בתצפית מגבעת קומי משם נסקור את זירת הפעולה של פלגות הלילה, משם נרד רגלית לעין חרוד למקום בו מוקמה המפקדה, נבקר בתערוכת הידיד בבית שטורמן נרד לבמה הפתוחה היכן שפתח וינגייט את "קורס הסמלים העברים" ונסיים בקבר שטורמן בבית העלמין של עין חרוד.

מידע לנרשמים לסיורים

• התכנסות בבית שטורמן – נפגשים בשעה 09:00 במוזאון ויוצאים לסיורים בשעה 10:00 (היציאה באוטובוסים של הכנס, מהכביש הסמוך למוזאון).

• דמי השתתפות – תשלום בסך 25 ₪ עבור סיור ייגבה ביום האירוע בבית שטורמן- התשלום בכרטיס אשראי או מזומן (הכנס בבית ציזלינג ללא עלות).

• סיורים – אורכם של הסיורים כשעתיים וחצי עד שלוש שעות.

• אוכל לצהריים – אנא התארגנו והצטיידו באוכל ושתייה לסיור (לא תסופק ארוחת צהרים ע"י המארגנים) .

• חזרה משוערת לעין חרוד 13:30-13:00.

• התכנסות בבית ציזלינג בשעה 14:00, תחילת הכנס 14:30 .

ניתן להירשם ליום וינגייט בתחתית העמוד – אנא ציינו בהערות את מספר הסיור אליו תרצו להרשם