פעילויות לבתי ספר יסודיים

אבן דרך: קשר לארץ ולמדינה – התיישבות, חלוציות ומורשת העמק | הפעילות במוזיאון לוקחת את הילדים ל"מסע בזמן" בישראל שלפני קום המדינה. במסגרת הפעילות נעסוק בהקמת היישובים בעמק חרוד כחלק חשוב בתהליך שהוביל להקמת המדינה והתפתחותה. נכיר דמויות ודילמות מתוך חיי החלוצות והחלוצים וננסה לדמיין את חייהם, את עיסוקיהם ואת מאפייני האזור והאתגרים שניצבו בפניהם.

אבן דרך: הנצחה וגבורה – סיפורי גבורה של אנשי העמק | בחצר המוזיאון ממוקם אתר ההנצחה לחללי העמק. בפעילות נסקור את מלחמות ישראל, נדבר על אותות גבורה ומנהיגות דרך סיפורו של איתן ממושב מולדת, גיבור ישראל מהקרב בגבעת התחמושת.
נרחיב על מלחמת השחרור בעזרת ה"דווידקות" והמשוריין שניצבים בחצר המוזיאון ונספר על תפקידם החשוב של אנשי העמק בהסרת המצור על ירושלים.

—————————————————–

פעילויות לחטיבות הביניים ובתי"ס תיכוניים

אבן דרך: הנצחה וגבורה – שימור זיכרון והנצחה בתערוכה "נחל עוז צילומים" | תערוכת הצילום נותנת במה לתערוכה שהוצגה בקיבוץ נחל עוז לרגל חג ה-70 לעלייתו על הקרקע ונקטעה בשבת של השבעה באוקטובר. נחל עוז זכה לכינוי "הקיבוץ המצולם בעולם" כאשר הקמתו תועדה על ידי טובי צלמי העיתונות של התקופה. בפעילות נעסוק בחשיבות התיעוד, בשימור הזיכרון לדורות הבאים ובהנצחה של האירועים באותה שבת ארורה בה נפגע הקיבוץ ותושביו פונו מביתם.

למידע נוסף ולהזמנות צרו עמנו קשר בטל. 04-6486328/6338, או בדוא"ל. Education@beit-shturmam.co.il

תפריט נגישות