בתי ספר יסודיים

מוזיאון בית שטורמן הינו מוזיאון סביבתי-רב תחומי המשמש מרכז אזורי לפעילות מוזיאלית-חינוכית, ועוסק רבות בהעלאת המודעות לשמירה על הטבע והסביבה.

המוזיאון מציע מגוון רחב של תוכניות חינוכיות אותן ניתן להזמין דרך מאגר גפ"ן – מאגר התוכניות והמענים של משרד החינוך:

זה בטבע שלנו | תוכנית מס' 8364 במאגר ספקי התוכניות גפ"ן

הפעילות מזמנת מפגש בלתי אמצעי עם חיות הבר האופייניות לאזורנו. נלמד על חשיבותן כחלק ממערכות אקולוגיות בריאות ונעסוק בדילמות שבין האדם והטבע תוך הבנת החשיבות בלקיחת אחריות סביבתית. הפעילות מתרחשת במרחב בו מוצג אוסף הטבע הייחודי שהוא בין הוותיקים בישראל. תצוגת הפוחלצים באולם הטבע מאפשרת לצפות בחיות הבר הארצישראליות בגודלן הטבעי, להכיר את המאפיינים הייחודיים של כל חיה ולפתוח צוהר ללמידה על אורחות חייהן.

סיפורי חלוצים וחלוצות | תכנית מס' 37159 במאגר ספקי התוכניות גפ"ן 

נלמד על הדרך להגשמת החזון החלוצי ועל כמה מהדמויות שמאחורי ארגון "השומר", החווה החקלאית "חוות העלמות" ומייסדי קיבוץ עין חרוד – הקיבוץ הגדול הראשון.

בעזרת תצלומים מימיו הראשונים של עין חרוד נכיר את תקופת ראשית ההתיישבות באזור, בה הפך עמק חרוד מאזור של ביצות ושממה למרחב של התיישבות חלוצית וחקלאית משגשגת. 

עוד סיפור אחד | תכנית מס' 37124 במאגר ספקי התוכניות גפ"ן 

הפעילות מזמינה את הילדים להכיר את ספרות הילדים העברית בצורה חווייתית ומשחקית וללמוד על תרומתה להקמת מערכת החינוך בישראל. בתערוכה "עוד סיפור אחד" יגלו התלמידים מה הוביל לכתיבת ספרי הילדים הראשונים בארץ ישראל הצעירה, יערכו היכרות עם הסופרת פניה ברגשטיין ועם ספרה "פרפר נחמד" אותו מלווים איוריה של אילזה קנטור, ועם כותרים נוספים אהובים ומוכרים. הפעילות משלבת גם עבודה חופשית במרחבי הפעילות השונים בתערוכה.  
 

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר:

סיגלית – רכזת חינוך והדרכה

טל. 04-6486328/6338

דוא"ל. Education@beit-shturmam.co.il