דיוקן_עמק – ורדי כהנא וארכיון בית שטורמן

התערוכה פתוחה!

לציון מאה שנות התיישבות ציונית וחלוצית בעמק בחרנו לשרטט תמונת דיוקן של העמק ואנשיו, בעבר ובהווה, ובכך למתוח קו מוחשי בין נרטיב העמק המיתולוגי לדמויות המשקפות את נוף העמק כיום.

התמקדנו בדמויות משלושת הקיבוצים המייסדים של מוזיאון בית שטורמן – עין חרוד מאוחד, עין חרוד איחוד ותל יוסף – המייצגות מגוון תחומי עשייה ופעילות לאורך השנים.

על אף השינויים והתמורות שחלו במאה השנים האחרונות, נוף ששינה פניו, צורות התיישבות שהשתנו ללא היכר, פרצופים שהתחלפו על מדרכות הקיבוץ – עדיין עולה מהמפגש עם אנשי העמק תחושה חזקה של התרפקות על העבר, של אהבה עמוקה ושורשית אל המקום המוכר והחם, הבית.

בתערוכה מוצגות לראשונה תמונות מארכיון הצילום ההיסטורי של מוזיאון בית שטורמן, הפוטותיקה, אשר הוקם ונוהל על ידי אליעזר סקלרץ (1905-1994), חבר קיבוץ בית אלפא. בארכיון בית שטורמן שמורים עשרות אלפי תצלומים, המתעדים את האזור, נופיו, אנשיו ותמצית הווי ההתיישבות בעמק.

לצד צילומי ארכיון נדירים מוצגים בתערוכה תצלומי דיוקן עכשוויים שצילמה הצלמת ורדי כהנא בחודשים יולי-אוגוסט 2022. באמצעות שפה חזותית ייחודית מעניקה כהנא פרשנות אישית לדיוקנאות האנשים ולפועלם, ודרכם משרטטת דיוקן _ עמק.

אוצר.ת

תאריך פתיחה

תאריך נעילה

תפריט נגישות