"תערוכת הידיד" – רטרוספקטיבה מקיפה על חייו של אורד צ'ארלס וינגייט.

אורד צ'ארלס וינגייט, קצין מודיעין בריטי שהפך לתומך נלהב ברעיון הציוני, פעל בארץ כשנתיים וחצי בסך הכל. הוא הקים את פלגות הלילה המיוחדות, חינך ואימן דור של לוחמים שרבים מהם שימשו בהמשך יסוד לצבאה של המדינה שבדרך. בשל הזדהות וינגייט עם הציונות ועמדתו העצמאית התומכת בזכות היהודים לבנות בית לאומי בארץ ישראל, זכה לכינוי "הידיד" בו נודע ביישוב כולו. את מפקדתו קבע וינגייט בעין חרוד, וכאן גם התפתחו קשרי רעות הערכה וחברות אמיצה עם חיים שטורמן עד לנפילתו בשנת 1938. השפעתו של וינגייט על התפתחות כוח המגן העברי, תמיכתו ביישוב העברי ופעילותו בארץ ובעין חרוד בפרט, הביאו ליצירת תערוכה זו כהוקרה על פעילותו, ידידותו והתגייסותו לעזרתנו בהגנה על ביתנו.

שיטת הלחימה אותה פיתח וינגייט בשהותו בארץ היתה הבסיס לשיטות הלחימה שהנהיג במבצעיו בזירות הקרב בהן לחם במלחה"ע ה-2 בחבש (אתיופיה) ובבורמה. וינגייט נהרג ב- 24.3.1944 בתאונת מטוס בג‘ונגלים של בורמה ונקבר בקבר אחים בארלינגטון, ארה”ב.
מוזיאון בית שטורמן יחד עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, מועצה אזורית הגלבוע ובית מורשת משטרת ישראל, שמו להם למטרה לשמר, להחיות, ללמוד וללמד את מורשתו של וינגייט לדורות הבאים.

תפריט נגישות