לפני עלות השחר | מרים פ. לוי

מרים עובדת בשיטה מסורתית ועתיקה בשם אנקאוסטיק שמשמעותה ביוונית "לשרוף" ובהשאלה: תהליך של מיזוג הצבע, המורכב מדונג דבורים, שרף דמר, שעווה תעשייתית ופיגמנטים. שיטת עבודה ייחודית זו, יוצרת שכבות מרובדות של צבע אשר נרקח בהתליך ממושך. האופן שבו נוצר החומר ותהליך העבודה עצמו, מדגישים, מאפשרים ומחדדים את יכולת ההקשבה ל"קול הפנימי" הפרטי של מרים ושל היצירה ומאפשרים גילוי של משהו חדש מתוך החומר שהוא כשלעצמו בראשיתי והיולי.

העבודות של מרים עוסקות במושגי הזמן והתודעה, הן עמוקות ומדיטטיביות. השהות בקרבתן משרה על הצופה סוג של שלווה ורוגע: הן צבעוניות אך גם שקופות, יש בהן מתח של ניגודיות שמייצר באופן פרדוקסלי הרמוניה, הן צוללות למעמקים רחוקים אך גם מאפשרות קירבה ואינטימיות ויש בהן אלמנטים מהאדמה ושאיפה לגבהים.

הדייקנות והטיפול האומנותי המחמיר שלא לומר טיקסי, באופן שבו מרים נוגעת במשטח ומניחה עליו שכבותי ל‘רוחניות‘ השור על העבודות. השימוש בשיטת העבודה של אנקאוסטיק שהייתה מקובלת במצרים הקדומה, גורם לכך שהחומר נמצא כל העת במצב של מעבר. הוא בעצם בלי צורה אך מוכן לקבל צורה. ראשוניות ודמיון הן מהמאפינים הבולטים בעבודות של מרים כמו גם היכולת ליצור באמצעות טכניקה עתיקת יומין, אך לדבר בשפה עכשווית:. בכך טמון חלק מהקסם.
______________________________________________________________

מרים פ. לוי נולדה בשוויץ, למדה בציריך ב- Comart School of Dance and Theatre ובלוצרן ב-School of fine arts , במכון אבני בתל אביב ואצל האמנים ישראל הירשברג וצבי לחמן.
חיה ועובדת בישראל.

אוצר.ת

תאריך פתיחה

תאריך נעילה

תפריט נגישות